СУ "Отец Паисий" с първо място на финалите на Ученическите игри по баскетбол за V-VII клас!
02 юни 2026 : 15:10, Подрастващи
Децата от школата спечелиха златните медали във финалите на Ученическите игри по баскетбол за V–VII клас.Първенството се проведе във Варна, в спортната зала на СУ „Елин Пелин“, с участието на 10 училища от цялата страна.
На финала самоковските баскетболистки победиха достойния си съперник – 12 ОУ „Елисавета Багряна“ от Сливен, с драматичен резултат 64:60 и заслужено завоюваха шампионската титла.
Ръководители на отбора са Еми Ушагелова – треньор в школата, и Милена Джамбазова.
Златните медалистки са:
Александра Малинова, Борислава Минкова, Любов Кабадийска, Божидара Петрова, Рая Стрельова, Христина Вукова, Габриела Челебиева, Дарина Иванова, Яна Иванова и Никол Петкова.
